Sanal Numara Alma  Kullanıcı Kılavuzu

Platformumuz aracılığı ile Sanal Numara Almak, Sanal numara üzerine WhatsApp, Telegram gibi hesaplar açabilmek için izlenmesi gereken yol haritası  aşağıda sıralanmıştır. Sorunsuz bir hizmet alabilmek için bu kılavuzun okunması gerekmektedir. Kılavuzu okumamaktan ve belirtilen işlem basamaklarını uygulamamaktan kaynaklanabilecek problemlerin sorumluluğu kullanıcının kendisine ait olacaktır.

Platformumuzdan sanal numara alabilmek için;

1 – Üyelik hesabı oluşturulur.

2 – Üye hesabınıza Kartla Shopier 3D Güvenli Ödeme Hizmetleri aracılığı ile veya Banka Havalesi ile bakiye yüklemesi yapılır. Bakiye yüklemesi kartla yapılırsa otomatik olarak bakiye yüklenir, herhangi bir işlem gerekmez. Eğer bakiye yüklemesi havale-eft ile yapılırsa ”Havale-Eft” kısmından ”Havale Bildirimi’‘ oluşturulur ve yönetim sizin hesabınıza bakiye tanımlaması yapar. Havale/Eft bildirimi oluşturulurken iban numaralarımıza ücret gönderen kişinin Adı, Soyadı, İban numarası ve göndermiş olduğu ücret doğru bir şekilde yazılır. Bu konuda yapılan yanlış beyanın sorumluluğu kullanıcıya aittir.

3 – Bakiye yüklendikten sonra Servisler menüsünden kullanmak istediğiniz servis seçilir (Whatsapp numarası almak için Whatsapp servisi, Telegram için Telegram servisi gibi)

4 – Servis seçiminin ardından ülke seçimi yapılır.

5 – Ülke seçimi sonrası tarafınıza bir telefon numarası verilir. Size verilen numarayı hangi uygulama için almışsanız o uygulmaya girerek sms onay kodu talep etmelisiniz. Eğer numarayı alıp herhangi bir yere girmezseniz size kod gönderilmez. Aldığınız numaraların 14 dakika kullanım süresi bulunmaktadır. Sanal numaralar arama yapmaz, sms atmaz 14 dakikalık kullanım süresi sadece  Sms Onay Kodu alabilmek içindir. Sms onay kodu geldikten sonra numara kullanımdan kaldırılır,  numara üzerine açtığınız Whatsapp Telegram gibi hesaplar ise kullanılmaya devam edilir. Sim Kartsız yada Sanal Numara ile Whatsapp, Telegram Açma terimi tam olarak bu anlama gelmektedir.

6 – Almış olduğunuz telefon numarasını hangi servis için kullanacaksanız sms onay kodu talep etmek üzere ilgili uygulamaya veya internet sitesine doğru bir şekilde girilir ve kod istemeden önce numaranın doğruluğu kontrol edilir. 

7 – Numaraya gelecek olan  Sms Doğrulama Kodunu numaranın hemen altında görebileceğiniz gibi uygulamanın alt kısmında bulunan   Numaralarım menüsünden veya yan menüdeki Siparişlerim menüsünden de takip edebilir.

8 – Eğer  Numaralarım veya Siparişlerim sayfasından takip edecekseniz o sayfaları sık sık yenilemelisiniz.

9 – Sms Onay Kodu,  almış olduğunuz numaranın karşısına gelir. Gelen sms onay kodunu ilgili uygulamanıza girerek hesap onaylama işlemi tamamlanmış olur.

10 – Eğer 2 dakika içinde kod gelmemişse hangi uygulama için almışsanız o uygulamada  (Whatsapp içinse whatsapptan)  ”Tekrar Sms Gönder” kısmı tıklanarak yeniden kod istenir. Tekrar kod istediğiniz halde hala kod gelmemişse numarayı, Numaralarım menüsünden iptal edebilirsiniz. Siz iptal etmeseniz dahi kod gelmeyen numaralar 14 dakika sonra iptal olur ve bakiyeniz iade edilir. Böylece yeni numara alıp tekrar kod isteyebilirsiniz.

Dikkat Edilecek Hususlar;
  • Üyelik hesabı açarken gerçek adınızı kullanmak zorunda değilsiniz fakat aktif eposta adresini doğru girmek zorundasınız.  Tarafınıza yapılacak ücret iadeleri gibi bilgi mailleri belirtmiş olduğunuz eposta adresine gönderileceğinden yanlış beyandan kaynaklı oluşabilecek problemlerin sorumluluğu kullanıcıda olacaktır.
  • Numaraların hiç birinin sonsuza kadar kullanımı mümkün değildir ve hiçbir şekilde kapanmama garantisi yoktur. Numara aldığınız serviste spama düşüp düşmemek, sms doğrulaması yaptığınız uygulama politikalarına uygun kullanıp kullanmamak müşterinin insiyatifinden olduğu için ve kimin nasıl bir kullanım amacı olduğunun tarafımızdan tespiti mümkün olmadığı için hiç bir numaranın kapanıp kapanmayacağının garantisini verilmemektedir. Platform olarak bizim verebileceğimiz tek garanti aldığınız numaraya doğrulama sms mi geleceği, numaranın üzerine hesap açabileceğinizin garantisidir. Bu hususun altını özellikle çizmek isteriz.
  • Platformumuzdan hizmet alacak tüm kullanıcılar yukarda belirtilen hususları peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Şimdi Numara Alın